Regaty UNITY LINE.

 

III REGATY BAKISTA CUP - 2015

 

   III Regaty Zachodniopomorskiego Szlaku Żeglarskiego Bakista Cup

 W sobotę 27 sierpnia rozpoczęły się III Regaty Zachodniopomorskiego Szlaku Żeglarskiego Bakista Cup. Żeglarze ze Szczecina, Świnoujścia i Stepnicy przypłynęli do Portu Jachtowego Ośrodka Sportu i Rekreacji "Wyspiarz " w Świnoujściu. Pogoda nas nie rozpieszczała, tak jak spodziewaliśmy się, przelotne deszcze przelatywały  co rusz. Jak powiedział znakomity regatowiec - senior kpt. Adam Lisiecki mamy Bakistę Cup Kap.

Statkiem Komisji Sędziowskiej był podziwiany przez polskich i zagranicznych żeglarzy żaglowiec  "Olander". Mieliśmy co rusz gości chcących go obejrzeć. Ten zbudowany w roku 1931 w duńskiej stoczni Werft N.P. Jensens Skibs w Esbjerg statek rybacki miał burzliwą przeszłość. Ale miał szczęście do ludzi, Aleksandra i Andrzej Kocewiczowie kupili go jako wypalony wrak, zobaczyli w nim piękną sylwetkę, odbudowali go w latach 2008-2011 i teraz jest ozdobą każdej imprezy w której uczestniczy. Regularnie wygrywa Hajkutter Regatta, regaty dla podobnych oldtimerów żaglowców w Danii.  W regatach był statkiem Komisji Sędziowskiej. Regaty odbywały się w terminie 27.06 - 04.07 na trasie Świnoujście - Dziwnów - Kołobrzeg - Darłowo - Świnoujście. To wyjątkowo długa trasa i wyjątkowa ilość portów podczas regat. Ale zrealizowanie pomysłu Zbigniewa Jagniątkowskiego w postaci budowy lub rozbudowy marin na Zachodniopomorskim Szlaku Żeglarskim  daje powód do takich regat.

Do regat zgłosiło się 16 jachtów:

Szerszeń Blue z kpt. Robertem Bzdegą, stały uczestnik naszych regat,

Going z kpt. Wiesławem Łąckim

Tonda z kpt. Robertem Kępczyńskim,

Bosmat z kpt. Marcinem Karpińskim,

Milan z kpt. Wiktorem Antosikiem,

Buena z kpt. Władysławem Chmielewskim, stałym uczestnikiem wielu regat, zawsze na czołowych miejscach,

Antidotum z kpt. Marcinem Mrówczyńskim, zwycięska załoga bardzo wielu regat, w roku 2013 najlepsza załoga w grupie KWR w Pucharze Bałtyku Południowego,

Hadron z kpt. Piotrem Parzym, zwycięzcą m.in. Bałtyckich Regat Samotnych Żeglarzy o "Puchar "Poloneza",

Chic z kpt. Grzegorzem Kidackim juniorem, idącym w ślady rodziców, znanych żeglarzy,

Scooby Doo z kpt. Walerianem Zegzdrynem, uczestnikiem regat od 50 lat, mnóstwo sukcesów w regatach,

Jamir z kpt. Wiktorem Antosikiem,

Wisła z kpt. Adamem Lisieckim, wielokrotnym zwycięzcą regat w grupach KWR i ORC, inicjatorem pomiarów KWR, dzięki Jego  społecznej pracy mierniczego mamy ponad 100 pomierzonych jachtów, co jest znakomitą postawą regat,

Umbriaga z kpt. Stanisławem Wondołowskim, jacht z ogromną, 40 letnią historią intensywnych startów w regatach, pływał na nim jeden z najlepszych regatowców morskich kpt. Jerzy Madeja z Jacht Klubu AZS w Szczecinie,

Orson z kpt. Andrzejem Sokołowskim, ponad 50 lat żeglowania i 40 lat  w stopniu kapitana jachtowego, doświadczony kapitan i mierniczy regatowy jachtów,

Lively z kpt. Bronisławem Zimnickim,

Bryza 33 z kpt. Jackiem Romanowskim, stały uczestnik regat i wielokrotny ich zwycięzca.

Jak widać cała czołówka regatowa Pomorza Zachodniego uczestniczyła w naszych regatach. Rywalizacja była na wysokim sportowym poziomie i zwycięzcy  mieli dużą satysfakcję z walki sportowej w znakomitym gronie doświadczonych żeglarzy morskich.

Na etapie kołobrzeskim odbył się XXXVI Regaty Srebrny Dzwon, zgłosiło  się kilku jachtów z Kołobrzegu.  Ale przede wszystkim oczekiwaliśmy trochę słońca i dużo wiatru.

Pierwszy dzień regatowych zmagań III Regat Zachodniopomorskiego Szlaku Żeglarskiego Bakista Cup rozpoczął się od mocnego akcentu w postaci wiatru o sile 5-6 w skali Beauforta i fali do 2 metrów. W tej sytuacji próba rozpoczęcia wyścigu zakończyła się jego przełożeniem na godzinę 15.00. Żeglarze przyjęli to z pełnym zrozumieniem, w tych warunkach kotwiczenie i ustawianie boji linii mety to potencjalnie duże problemy i ewentualne awarie.

O godzinie 15.00 zgodnie z prognozą wiatr osłabł do 3-4 w skali Beauforta i rozpoczęliśmy dynamiczny wyścig. Najszybsze jachty płynęły z prędkościami rzędu 7 -9 węzłów. W tej sytuacji 16 milowa trasa do Dziwnowa pierwszemu na mecie jachtowi "Bryza 33" z kpt. Jackiem Romanowskim zajęła 2 godziny 19 minut.

Ostatni na mecie mieli już zupełnie inne warunki, po prostu flauta, wydmuchało się i już.

Dziwnów, gospodarz ubiegłorocznych mistrzostw świata w laserach i tegoroczny gospodarz mistrzostwa świata w optymistach przyjął nas bardzo serdecznie. Burmistrz Grzegorz Jóźwiak wręczył puchary zwycięzcom w poszczególnych grupach.

W grupie ORC zwyciężył kpt. Jacek Romanowski na "Bryzie 33", w grupie KWR kpt. Marcin Mrówczyński na "Antidotum", a w grupie Open kpt. Wiesław Łącki  na "Goingu"

W poniedziałek, 29 czerwca, żeglarze III Regat Zachodniopomorskiego Szlaku Żeglarskiego Bakista Cup ścigali się na etapie Dziwnów - Kołobrzeg. Początek był bardzo obiecujący, wiatr południowo - zachodni 2 stopnie w skali Beauforta to dla jachtów dobra szybkość rzędu 4-7 węzłów. Ale wiatr powoli słabł, aż się skończył. Sędzia Główny i Organizator regat podjęli decyzję o skróceniu trasy. "Olander" zawrócił spod Kołobrzegu i popłynął do spotkanie pierwszych jachtów, po czym rzucono boję, kotwicę i wyznaczono linię mety.

W grupach ORC i KWR zwyciężył kpt. Marcin Mrówczyński na "Antidotum", a w grupie Open Tonda z kpt.  Robertem Kępczynskim

Wtorek nagrodził żeglarzy za dotychczasowe trudy piękną, letnią pogodą, słońcem i wiatrem 2-3 w skali Beauforta z północnego zachodu. 36 Regaty „Srebrny Dzwon” miały dobrą obsadę, większość najlepszych regatowców morskich z województwa zachodniopomorskiego uczestniczyła w tych regatach.

"Srebrne Dzwony" zdobyli: W grupie ORC zwyciężył kpt. Andrzej Sokołowski na "Orsonie", w grupie KWR kpt. Marcin Mrówczyński na "Antidotum", a w grupie Open kpt. Robertem Kępczyńskim na "Tondzie".

W dniu 1 lipca żeglarze ścigali się na trasie Kołobrzeg – Darłowo.

Pogoda dopisała, pełnia lata i spinakerowe kursy.

 Zwyciężyli w poszczególnych grupach: W grup ORC i KWR zwyciężył kpt. Andrzej Sokołowski na "Orsonie",  a w grupie Open kpt. Robert Kępczyński na "Tondzie".

 Od Kołobrzegu regatom towarzyszył statek szkolno-badawczy Akademii Morskiej w Szczecinie "Nawigator XXI" z kpt. Przemysławem Łopytą.  To bardzo ważny element naszej imprezy, jest to statek zabezpieczenia ratowniczego oraz baza dla dziennikarzy i fotografów. Już kilkukrotnie w Regatach Unity Line wspomagał załogi jachtów które uległy awariom.  Statki Akademii Morskiej uczestniczą w regatach od roku 1974. Wówczas dwa statki "Azymut" i "Nawigator" zabezpieczały pierwsze Bałtyckie Regaty Samotnych Żeglarzy o Puchar "Poloneza". 

Załączam także wizualizacją rozbudowy Mariny Solnej. 

W dniu 2 lipca odbył się V  etap III Regat Zachodniopomorskiego Szlaku Żeglarskiego Bakista Cup - wyścig na redzie Portu Darłowo o "Błękitną Wstęgę Darłowa". Pogoda była znakomita, pełnia lata oraz wiatr około 4 stopni w skali Beauforta z północnego - wschodu. To był dobry prognostyk przez ostatnim wyścigiem z Darłowa do Świnoujścia. 

Zwyciężyli w poszczególnych grupach: W grup ORC  zwyciężył kpt. Andrzej Sokołowski na "Orsonie",  w grupie KWR kpt. Marcin Mrówczyński na "Antidotum"a w grupie Open kpt.Marcin Kępczyński na "Bosmacie".

W dniu 4 lipca odbyło się w Porcie Jachtowym w Świnoujściu zakończenie  III Regat Zachodniopomorskiego Szlaku Żeglarskiego Bakista Cup. Sędzia Główny Regat Izabella Kidacka oraz Komandor Euro Jachtklubu "Pogoń" Marek Czaja wręczyli zwycięzcom puchary, dyplomy i nagrody od sklepów żeglarskich "Bakista" oraz Miasta Świnoujście i Miasta Kołobrzeg.

Kolejność w poszczególnych grupach całości regat wygląda następująco:

Grupa ORC

1.Orson z kpt. Andrzejem Sokołowskim

2.Antidotum z kpt. Marcinem Mrówczyńskim

3.Bryza 33 z kpt. Jackiem Romanowskim

4.Wisła z kpt. Adamem Lisieckim

5.Hadron z kpt. Piotrem Parzym

6.Buena z kpt. Władysławem Chmielewskim

Grupa KWR

1.Antidotum z kpt. Marcinem Mrówczyńskim

2.Orson z kpt. Andrzejem Sokołowskim

3.Wisła z kpt. Adamem Lisieckim

4.Umbriaga z kpt. Stanisławem Wondołowskim

5.Scooby Doo z kpt. Walerianem Zegzdrynem

6.Lively z kpt. Bronisławem Zimnickim

7.Jamir z kpt. Mirosławem Staniszewskim

8.Chic z kpt. Grzegorzem Kidackim

Grupa Open

1.Tonda z kpt. Robertem Kępczyńskim

2.Bosmat z kpt. Marcinem Karpińskim

3.Going kpt. Wiesławem Łąckim

4.Difur z kpt. Józefem Chojeckim

5.Milan z kpt. Wiktorem Antosikiem

Albumy fotograficzne z III Regat Bakista CUP >>>        

 

 

 

 Regaty Zachodniopomorskiego Szlaku Żeglarskiego Bakista 2015 - relacja

 

informacja  z dn. 4 lipca 2015

W dniu 4 lipca odbyło się w Porcie Jachtowym w Świnoujściu zakończenie  III Regat Zachodniopomorskiego Szlaku Żeglarskiego Bakista Cup. Sędzia Główny Regat Izabella Kidacka oraz Komandor Euro Jachtklubu "Pogoń" Marek Czaja wręczyli zwycięzcom puchary, dyplomy i nagrody od sklepów żeglarskich "Bakista" oraz Miasta Świnoujście i Miasta Kołobrzeg. Przesyłam wyniki końcowe regat oraz wyniki VI etapu Darłowo -Świnoujście. Był to bardzo szybki etap, południowo-wschodni wiatr o sile 4-5 w skali Beauforta zapewnił znakomite warunki  do żeglugi.

Kolejność w poszczególnych grupach całości regat wygląda następująco:

Grupa ORC

1.Orson z kpt. Andrzejem Sokołowskim

2.Antidotum z kpt. Marcinem Mrówczyńskim

3.Bryza 33 z kpt. Jackiem Romanowskim

4.Wisła z kpt. Adamem Lisieckim

5.Hadron z kpt. Piotrem Parzym

6.Buena z kpt. Władysławem Chmielewskim

Grupa KWR

1.Antidotum z kpt. Marcinem Mrówczyńskim

2.Orson z kpt. Andrzejem Sokołowskim

3.Wisła z kpt. Adamem Lisieckim

4.Umbriaga z kpt. Stanisławem Wondołowskim

5.Scooby Doo z kpt. Walerianem Zegzdrynem

6.Lively z kpt. Bronisławem Zimnickim

7.Jamir z kpt. Mirosławem Staniszewskim

8.Chic z kpt. Grzegorzem Kidackim 

Grupa Open

1.Tonda z kpt. Robertem Kępczyńskim

2.Bosmat z kpt. Marcinem Karpińskim

3.Going kpt. Wiesławem Łąckim

4.Difur z kpt. Józefem Chojeckim

5.Milan z kpt. Wiktorem Antosikiem

Załączam wyniki regat , VI etapu Darłowo - Świnoujście oraz fotografie Franciszka  Długajczyka. Przesyłam pozdrowienia. Piotr Stelmarczyk

 

------

 

informacja  z dn. 3 lipca 2015

W dniu 2 lipca odbył się V  etap III Regat Zachodniopomorskiego Szlaku Żeglarskiego Bakista Cup - wyścig na redzie Portu Darłowo o "Błękitną Wstęgę Darłowa". Pogoda była znakomita, pełnia lata oraz wiatr około 4 stopni w skali Beauforta z północnego - wschodu. To dobry prognostyk przez ostatnim wyścigiem z Darłowa do Świnoujścia. 

Kolejność w poszczególnych grupach wygląda następująco:

Grupa ORC

1.Orson z kpt. Andrzejem Sokołowskim

2.Bryza 33 z kpt. Jackiem Romanowskim

3.Antidotum z kpt. Marcinem Mrówczyńskim

4.Hadron z kpt. Piotrem Parzym

5.Wisła z kpt. Adamem Lisieckim

6.Buena z kpt. Władysławem Chmielewskim

 

Grupa KWR

1.Antidotum z kpt. Marcinem Mrówczyńskim

2.Orson z kpt. Andrzejem Sokołowskim

3.Umbriaga z kpt. Stanisławem Wondołowskim

4.Wisła z kpt. Adamem Lisieckim

5.Jamir z kpt. Mirosławem Staniszewskim

6.Lively z kpt. Bronisławem Zimnickim

7.Scooby Doo z kpt. Walerianem Zegzdrynem

8.Chic z kpt. Grzegorzem Kidackim

 

Grupa Open

1.Bosmat z kpt. Marcinem Karpińskim

2.Tonda z kpt. Robertem Kępczyńskim

3.Going kpt. Wiesławem Łąckim

4.Difur z kpt. Józefem Chojeckim

 

Załączam wyniki oraz fotografie Franciszka  Długajczyka. Przesyłam pozdrowienia. Piotr Stelmarczyk

------

informacja  z dn. 1 lipca 2015

Regatowo od Dziwnowa do Darłowa

W poniedziałek, 29 czerwca, żeglarze III Regat Zachodniopomorskiego Szlaku Żeglarskiego Bakista Cup ścigali się na etapie Dziwnów - Kołobrzeg. Początek był bardzo obiecujący, wiatr południowo - zachodni 2 stopnie w skali Beauforta to dla jachtów dobra szybkość rzędu 4-7 węzłów. Ale wiatr powoli słabł, aż się skończył. Sędzia Główny i Organizator regat podjęli decyzję o skróceniu trasy. "Olander" zawrócił spod Kołobrzegu i popłynął do spotkanie pierwszych jachtów, po czym rzucono boję, kotwicę i wyznaczono linię mety.

Kolejność na mecie była następująca:

Grupa ORC

1.Antidotum z kpt. Marcinem Mrówczyńskim

2.Wisła z kpt. Adamem Lisieckim

3.Orson z kpt. Andrzejem Sokołowskim

4.Bryza 33 z kpt. Jackiem Romanowskim

5.Hadron z kpt. Piotrem Parzym

6.Buena z kpt. Władysławem Chmielewskim

Grupa KWR

1.Antidotum z kpt. Marcinem Mrówczyńskim

2.Wisła z kpt. Adamem Lisieckim

3.Orson z kpt. Andrzejem Sokołowskim,

4.Umbriaga z kpt. Stanisławem Wondołowskim

5.Scooby Doo z kpt. Walerianem Zegzdrynem

6.Lively z kpt. Bronisławem Zimnickim

7.Jamir z kpt. Mirosławem  Staniszewskim

8. Scooby Doo z kpt. Walerianem Zegzdrynem

Open

1.Tonda z kpt.  Robertem Kępczynskim

Pozostałe jachty Open nie zostały sklasyfikowane, gdyż przekroczyły limit czasu mety.

 Wtorek nagrodził żeglarzy za dotychczasowe trudy piękną, letnią pogodą, słońcem i wiatrem 2-3 w skali Beauforta z północnego zachodu. 36 Regaty „Srebrny Dzwon” miały dobrą obsadę, większość najlepszych regatowców morskich z województwa zachodniopomorskiego uczestniczyła w tych regatach.

Kolejność w poszczególnych grupach wygląda następująco:

Grupa ORC

1.Orson z kpt. Andrzejem Sokołowskim "Srebrny Dzwon"

2.Antidotum z kpt. Marcinem Mrówczyńskim

3.Bryza 33 z kpt. Jackiem Romanowskim

4.Wisła z kpt. Adamem Lisieckim

5.Hadron z kpt. Piotrem Parzym

6.Buena z kpt. Władysławem Chmielewskim

Grupa KWR

1.Antidotum z kpt. Marcinem Mrówczyńskim "Srebrny Dzwon"

2.Orson z kpt. Andrzejem Sokołowskim

3.Wisła z kpt. Adamem Lisieckim

4.Umbriaga z kpt. Stanisławem Wondołowskim

5.Lively z kpt. Bronisławem Zimnickim

6.Scooby Doo z kpt. Walerianem Zegzdrynem

7.Jamir z kpt. Miroslawem Staniszewskim

8.Scooby Doo z kpt. Walerianem Zegzdrynem

Grupa Open

1.Tonda z kpt. Robertem Kępczyńskim "Srebrny Dzwon"

2.Lemony z kpt. Jacek Milewski

3.Bosmat z kpt. Marcinem Karpińskim

4.Going kpt. Wiesławem Łąckim

5.Haykaz kpt. Wiesławem Księżopolskim

6.Difur z kpt. Józefem Chojeckim

7.Marcinek II z kpt.  Mirosławem Frąckiem

8.Milan z kpt. Wiktorem Antosikiem

9.El Maria z kpt. Michałem Celerem

10. Dezeta Ola z kpt.  Michałem Szmytem

 

W dniu 1 lipca żeglarze ścigali się na trasie Kołobrzeg – Darłowo. Pogoda dopisała, pełnia lata i spinakerowe kursy.

Kolejność w poszczególnych grupach wygląda następująco:

Grupa ORC

1.Orson z kpt. Andrzejem Sokołowskim

2.Wisła z kpt. Adamem Lisieckim

3.Bryza 33z kpt. Jackiem Romanowskim

4.Antidotum z kpt. Marcinem Mrówczyńskim

5.Hadron z kpt. Piotrem Parzym

6.Buena z kpt. Władysławem Chmielewskim 

Grupa KWR

1.Orson z kpt. Andrzejem Sokołowskim

2.Wisła z kpt. Adamem Lisieckim

3.Antidotum z kpt. Marcinem Mrówczyńskim

4.Umbriaga z kpt. Stanisławem Wondołowskim

5.Scooby Doo z kpt. Walerianem Zegzdrynem

6.Lively z kpt. Bronisławem Zimnickim

7.Jamir z kpt. Mirosławem Staniszewskim

8.Chic z kpt. Grzegorzem Kidackim

Grupa Open

1.Tonda z kpt. Robertem Kępczyńskim

2.Going kpt. Wiesławem Łąckim

3.Bosmat z kpt. Marcinem Karpińskim

4.Milan z kpt. Wiktorem Antosikiem

5.Difur z kpt. Józefem Chojeckim

 

W dniu 02.07.2015 odbędzie się wyścig na redzie Portu Darłowo. Jedna z nagród będzie Błękitna Wstęga Darłowa.

Od Kołobrzegu regatom towarzyszy statek szkolno-badawczy Akademii Morskiej w Szczecinie "Nawigator XXI" z kpt. Przemysławem Łopytą.  To bardzo ważny element naszej imprezy, jest to statek zabezpieczenia ratowniczego oraz baza dla dziennikarzy i fotografów. Już kilkukrotnie w Regatach Unity Line wspomagał załogi jachtów które uległy awariom. Dziękuję załodze "Nawigatora XXI" za odział w wielu naszych regatach. Statki Akademii Morskiej uczestniczą w regatach od roku 1974. Wówczas dwa statki "Azymut" i "Nawigator" zabezpieczały pierwsze Bałtyckie Regaty Samotnych Żeglarzy o Puchar "Poloneza". 

Załączam także wizualizacją rozbudowy Mariny Solnej w Kołobrzegu. Jak przekonali się żeglarze to bardzo potrzebna inwestycja. Miejsca w Marinie Solnej brakuje. W roku 2016 powinno miejsc postojowych przybyć, planuję XVI Regaty Unity Line na trasie Świnoujście - Kołobrzeg - Świnoujście. Dziękuję Akademii Morskiej za udostępnienie dla jachtów regatowych nabrzeża Uczelni w Kołobrzegu. 

Przesyłam pozdrowienia. 

Piotr Stelmarczyk, 01.07.2015.

------

 

informacja  z dn. 29 czerwca 2015

Najpierw lało i mocno wiało a potem się wydmuchało

Pierwszy dzień regatowych zmagań III Regat Zachodniopomorskiego Szlaku Żeglarskiego Bakista Cup rozpoczął się od mocnego akcentu w postaci wiatru o sile 5-6 w skali Beauforta i fali do 2 metrów. W tej sytuacji próba rozpoczęcia wyścigu zakończyła się jego przełożeniem na godzinę 15.00. Żeglarze przyjęli to z pełnym zrozumieniem, w tych warunkach kotwiczenie i ustawianie boji linii mety to potencjalnie duże problemy i ewentualne awarie.

O godzinie 15.00 zgodnie z prognozą wiatr osłabł do 3-4 w skali Beauforta i rozpoczęliśmy dynamiczny wyścig. Najszybsze jachty płynęły z prędkościami rzędu 7 -9 węzłów. W tej sytuacji 16 milowa trasa do Dziwnowa pierwszemu na mecie jachtowi "Bryza 33" z kpt. Jackiem Romanowskim zajęła 2 godziny 19 minut.

Ostatni na mecie mieli już zupełnie inne warunki, po prostu flauta, wydmuchało się i już.

Dziwnów, gospodarz ubiegłorocznych mistrzostw świata w laserach i tegoroczny gospodarz mistrzostwa świata w optymistach przyjął nas bardzo serdecznie. Burmistrz Grzegorz Jóźwiak wręczył puchary zwycięzcom w poszczególnych grupach.

W grupie ORC zwyciężył kpt. Jacek Romanowski na "Bryzie 33", w grupie KWR kpt. Marcin Mrówczyński na "Antidotum", a w grupie Open kpt. Wiesław Łącki  na "Goingu"

Załączam wyniki w poszczególnych grupach. Załączam kilka fotografii Franciszka Długajczyka. Wszystkie fotografie Franciszka oraz Magdaleny Myłki będą dostępne na www.regaty-unityline.pl za kilka dni.

W poniedziałek, 29 czerwca, etap Dziwnów - Kołobrzeg.

 

Wyniki I wyścig:   ORC >>>      KWR >>>     OPEN >>>

Piotr Stelmarczyk, Dziwnów, 29.06.2015.

------

 

informacja  z dn. 27 czerwca 2015

W dniu dzisiejszym, w sobotę 27 sierpnia rozpoczęły się III Regaty Zachodniopomorskiego Szlaku Żeglarskiego Bakista Cup. Żeglarze ze Szczecina, Świnoujścia i Stepnicy przypłynęli do Portu Jachtowego Ośrodka Sportu i Rekreacji "Wyspiarz " w Świnoujściu. Pogoda nas nie rozpieszcza, tak jak spodziewaliśmy się, przelotne deszcze przelatują co rusz. Jak powiedział znakomity regatowiec - senior kpt. Adam Lisiecki mamy Bakistę Cup Kap.

Statkiem Komisji Sędziowskiej jest podziwiany przez polskich i zagranicznych żeglarzy żaglowiec  "Olander". Mamy co rusz gości chcących go obejrzeć. Ten zbudowany w roku 1931 w duńskiej stoczni Werft N.P. Jensens Skibs w Esbjerg statek rybacki miał burzliwą przeszłość. Ale miał szczęście do ludzi, Aleksandra i Andrzej Kocewiczowie kupili go jako wypalony wrak, zobaczyli w nim piękną sylwetkę, odbudowali go w latach 2008-2011 i teraz jest ozdobą każdej imprezy w której uczestniczy. Regularnie wygrywa Hajkutter Regatta, regaty dla podobnych oldtimerów żaglowców w Danii.  Od dzisiaj jest statkiem naszych regat.  Regaty odbędą się w terminie 27.06 - 04.07 na trasie Świnoujście - Dziwnów - Kołobrzeg - Darłowo - Świnoujście. To wyjątkowo długa trasa i wyjątkowa ilość portów podczas regat. Ale zrealizowanie pomysłu Zbigniewa Jagniątkowskiego w postaci budowy lub rozbudowy marin na Zachodniopomorskim Szlaku Żeglarskim  daje powód do takich regat.

Do regat zgłosiło się 16 jachtów:

Szerszeń Blue z kpt. Robertem Bzdegą, stały uczestnik naszych regat,

Going z kpt. Wiesławem Łąckim

Tonda z kpt. Robertem Kępczyńskim,

Bosmat z kpt. Marcinem Karpińskim,

Milan z kpt. Wiktorem Antosikiem,

Buena z kpt. Władysławem Chmielewskim, stałym uczestnikiem wielu regat, zawsze na czołowych miejscach,

Antidotum z kpt. Marcinem Mrówczyńskim, zwycięska załoga bardzo wielu regat, w roku 2013 najlepsza załoga w grupie KWR w Pucharze Bałtyku Południowego,

Hadron z kpt. Piotrem Parzym, zwycięzcą m.in. Bałtyckich Regat Samotnych Żeglarzy o "Puchar "Poloneza",

Chic z kpt. Grzegorzem Kidackim juniorem, idącym w ślady rodziców, znanych żeglarzy,

Scooby Doo z kpt. Walerianem Zegzdrynem, uczestnikiem regat od 50 lat, mnóstwo sukcesów w regatach,

Jamir z kpt. Wiktorem Antosikiem,

Wisła z kpt. Adamem Lisieckim, wielokrotnym zwycięzcą regat w grupach KWR i ORC, inicjatorem pomiarów KWR, dzięki Jego  społecznej pracy mierniczego mamy ponad 100 pomierzonych jachtów, co jest znakomitą postawą regat,

Umbriaga z kpt. Stanisławem Wondołowskim, jacht z ogromną, 40 letnią historią intensywnych startów w regatach, pływał na nim jeden z najlepszych regatowców morskich kpt. Jerzy Madeja z Jacht Klubu AZS w Szczecinie,

Orson z kpt. Andrzejem Sokołowskim, ponad 50 lat żeglowania i 40 lat  w stopniu kapitana jachtowego, doświadczony kapitan i mierniczy regatowy jachtów,

Lively z kpt. Bronisławem Zimnickim,

Bryza 33 z kpt. Jackiem Romanowskim, stały uczestnik regat i wielokrotny ich zwycięzca.

Jak widać cała czołówka regatowa Pomorza Zachodniego uczestniczy w naszych regatach. Rywalizacja będzie na wysokim sportowym poziomie i zwycięzcy będą mieli dużą satysfakcję z walki sportowej w znakomitym gronie doświadczonych żeglarzy morskich.

Na etapie kołobrzeskim odbędą się XXXVI Regaty Srebrny Dzwon, spodziewamy się kilku jachtów z Kołobrzegu.  Ale przede wszystkim oczekujemy trochę słońca i dużo wiatru.

Załączam fotografie Franciszka Długajczyka, entuzjasty fotografii i morza z Tych.

Załączam listy startowe w grupach ORC, KWR i Open.

Listy startowe:  KWR >>>              ORC >>>            OPEN >>>

Piotr Stelmarczyk, Świnoujście, 27.06.2015 godz. 22.44.

 

 

Harmonogram III Regat  Zachodniopomorskiego Szlaku  Żeglarskiego  Bakista  Cup

 

28.06.2015 niedziela godz.  08.00 – odprawa kapitanów Port Jachtowy Ośrodka Sportu i Rekreacji „Wyspiarz” w Świnoujściu

28.06.2015 niedziela godz. 10.00 – start do wyścigu Świnoujście –  Dziwnów

29.06.2015 poniedziałek godz.  08.00 – odprawa kapitanów w Marinie Dziwnów

29.06.2015 poniedziałek godz. 10.00 – start do wyścigu Dziwnów –  Kołobrzeg

30.06.2015 wtorek godz.  08.00 – odprawa kapitanów Marina Solna Kołobrzeg

30.06.2015 wtorek godz. 10.00 – start do wyścigu na redzie  Portu Kołobrzeg

  Wyścig na redzie Portu Kołobrzeg w dniu 30.06.2015 jest jednocześnie XXXVI Regatami Srebrny Dzwon

01.07.2015 środa godz.  08.00 – odprawa kapitanów Marina Solna Kołobrzeg

01.07.2015 środa godz. 10.00 – start do wyścigu Kołobrzeg - Darłowo 

02.07.2015 czwartek godz.  08.00 – odprawa kapitanów Port Jachtowy Darłowo

02.07.2015 czwartek godz. 10.00 – start do wyścigu na redzie Portu  Darłowo

03.07.2015 piątek godz.  08.00 – odprawa kapitanów Port Jachtowy Darłowo

03.07.2015 piątek godz. 10.00 – start do wyścigu   Darłowo - Świnoujście

04.07.2015 sobota godz. 18.00 - zakończenie regat, rozdanie nagród, teren Portu Jachtowego w Świnoujściu.

formularz zgłoszeniowy >>>    Należy wypełnić formularz w PDF i podpisać lub formularz z danymi do uzupełnienia i formularz w PDF tylko z podpisem, pod klauzulami o odpowiedzialności.

 

Zawiadomienie o III Regatach Bakista Cup    >>>

Instrukcja Żeglugi III Regat Bakista Cup      >>>

Załącznik      >>>

Zgłoszenie udziału w III Regatach Bakista Cup      >>>

 

 

 

Zawiadomienie o regatach Srebrny Dzwon 2015    >>>

Instrukcja Żeglugi regat Srebrny Dzwon 2015      >>>

Zgłoszenie do regat Srebrny Dzwon 2015      >>>

Załącznik do regat Srebrny Dzwon 2015      >>>

 

 

            

 

 

Partnerzy