Regaty UNITY LINE.

 

Etapowe Regaty Turystyczne

 

52 Etapowe Regaty Turystyczne 2016

W dniu 31 lipca odbyło się w Porcie  Trzebież zakończenie 52 Etapowych Regat Turystycznych.  Zakończenie prowadził Komandor YACHT KLUBU POLSKI SZCZECIN Marcin Raubo. Regaty podsumowali także Burmistrz Polic Władysław Diakun oraz Prezes Zachodniopomorskiego Okręgowego Związku Żeglarskiego Zbigniew Zalewski. Za wieloletnie znakomite wspieranie Etapowych Regat Turystycznych nagrodę Fair Play Dyrektora Urzędu Morskiego w Szczecinie Andrzeja Borowca otrzymał  Burmistrz Polic Władysław Diakun. To prawdziwy stały "Dobry Duch tych regat", dzięki zaangażowaniu organizacyjnemu i finansowemu Polic regaty ciągle funkcjonują i również mają swoją przyszłość. A rozpoczęcia i zakończenia regat bez Burmistrza Władysława Diakuna po prostu nie byłoby w obecnej formie. To również Police ufundowały bardzo wiele nagród - za etap Trzebież -Świnoujście, za etap Stepnica - Trzebież, dla wszystkich dzieci, dla jedynej Kobiety - Kapitan Anny Kanieckiej-Mazurek z jachtu "Polan", a nawet dla wszystkich psów-załogantów.

W 52 Etapowych Regatach Turystycznych w  klasyfikacji w poszczególnych grupach zwyciężyli:

ORC -  Jacek Romanowski na "Bryzie 33"

KWR I - Marcin Mrówczyński na "Antidotum"

KWR II- Andrzej Sokołowski na "Orsonie"

KWR III- Marek Stoeck na "Rudziku"

OPEN I -  Radosław Okiński na "Mescalero"

OPEN II- Miroslaw Wójcik na "Bella Trix"

OPEN III- Krystian Łukaszewicz na "Wyklętym"

Zwycięzcy oraz załogi z II i III miejsca w grupach otrzymali nagrody główne od firmy "Pantaenius" Ubezpieczenia jachtów.

A potem długie losowanie mnóstwa nagród, głównie od Polic, "Pantaeniusa" i "Teknos Oliva" , w tym bonów na produkty Eljachtu Elektrotechnika i Elektronika Jachtowa oraz Teknos Oliva Farby Jachtowe.

Red. Krzysztof Dziedzic z Telewizji Polska, relacjonujący wiele regat od wielu lat, zapewnił relacje telewizyjną z zakończenia, którą w dniu 31 lipca o godz. 18.30 i 21.45 nadała TVP 3 Szczecin. Red. Andrzej Kutys zapewnił relację radiową w Radiowej Szkole pod Żaglami w Polskim Radio Szczecin 31 lipca o godz. 21.00. A red. Andrzej Gedymin napisał o zakończeniu 52 ERT dnia 1 sierpnia w  "Kurierze Szczecińskim"

Pogoda  sprzyjała żeglarzom,  wiatry o sile do 1 - 4 stopni w skali Beauforta oraz wysoka temperatura i słońce, to była wspaniała letnia,wakacyjna, żeglarska przygoda i spotkanie z przyjaciółmi.

Zapraszam na www.regaty-unityline.pl gdzie można obejrzeć fotografie Magadaleny Myłki z 52 ERT.

Zapraszam na Facebooka Izabelli Kidackiej, gdzie można obejrzeć fotografie Izy z III Etapu 52 ERT.

Zapraszam na Facebooka jachtu "Sharki", gdzie można obejrzeć filmy z drona z naszych regat.

Lista startowa >>>

Wyniki generalne >>>

Wyniki końcowe w grupach >>>

Lista jachtów dzieci >>>

 

Przesyłam pozdrowienia. Piotr Stelmarczyk YACHT KLUB POLSKI SZCZECIN  tel. 887166316

 

 

 

 

 

51 Etapowe Regaty Turystyczne 2015

 

 

 

Fotografie Michała Korneszczuka z 51 ERT  >>>

Fotografie Joanny Miklaszewskiej Korneszczuka z 51 ERT - część 1  >>>

Fotografie Joanny Miklaszewskiej Korneszczuka z 51 ERT - część 2  >>>

W dniu 18 lipca odbyło się uroczyste rozpoczęcie 51 Etapowych Regat Turystycznych. Burmistrz Polic Władysław Diakun oraz Wiceprezes Zachodniopomorskiego Okręgowego Związku Żeglarskiego Zbigniew Jagniątkowski powitali żeglarzy, życzyli udanej imprezy a Zbigniew Jagniątkowski ogłosił regaty za rozpoczęte. Pierwszy wyścig odbył się na trasie  Trzebież - rejon Zalewu Szczecińskiego w pobliżu wejścia do Kanału Piastowskiego. Po początkowym słabym wietrze nastąpił silny wiatr rzędu do 5 stopni w skali Beauforta wiatr z północy i północnego zachodu.

W dniu 19 lipca odbył się  wyścig 51 Etapowych Regat Turystycznych na redzie Portu Świnoujście. Trasa  została ustawiona blisko plaży aby było to ciekawe morskie widowisko dla wakacyjnych gości miasta. Aura była wyjątkowo mało wakacyjna, deszcz, chłodno, ale wiatr dopisał, wiało do 4 stopni w skali Beauforta z północy i północnego wschodu. Jacht "Chybotek" stracił  ster i został odholowany do portu przez "Camelota".

 O godz. 18.00 Dyrektor Ośrodka Sportu i Rekreacji "Wyspiarz" w Świnoujściu, Gospodarz Portu Jachtowego, Pan Mariusz Fryska,  w imieniu Prezydenta Janusza Żmurkiewicza wręczył Puchary Prezydenta Miasta Świnoujście.

Znakomite umiejętności żeglarskie zaprezentował kpt. Krzysztof Krygier, który żeglował samotnie. Krzysztof jako organizator Baltic  Polonez Cup Race 2015 jest też jednym ze zdobywców Pucharu Poloneza i ważnym konkurentem do zwycięstwa w tegorocznej edycji tych regat. Wśród jachtów załogowych od dawna przoduje załoga kpt. Marcina Mrówczyńskiego na "Antidotum"

Poniedziałkowy, 20 lipca, etap regat to morski wyścig Świnoujście – Dziwnów. W roku 2014 nie odbył się ze względu na zbyt silny wiatr oraz trudne warunki w wejściu do Portu Dziwnów. Również w bieżącym roku wiatr nam się rozhulał i pustoszył całą Polskę. Prognozy zapowiadały silne wiatry do 8 stopni w skali Beauforta. Stąd tez decyzja startu o godzinie 15.00 była poprzedzona dokładnym rozeznaniem faktycznej sytuacji na trasie regat. Zasadniczą osobą w tych ustaleniach była Pani Kapitan Portu Dziwnów Edyta Miśkowiec- Trawniczek. Informacje Pani Kapitan uspokoiły organizatora i Sędziego Głównego i wyścig wystartował. Pierwsi żeglarze wykorzystali dokładnie  koniunkturę resztki silnego wiatru zachodniego rzędu 4 stopni  w skali Beauforta, ale wolniejsze trafiły na zdecydowanie słabe wiatry. Stąd duża rozpiętość czasowa miedzy pierwszymi, którzy linię mety przepłynęli około godziny 17-tej i ostatnimi płynącymi przez metę po godzinie 20-tej.

Na wszystkich czekał Burmistrz Dziwnowa Grzegorz Jóźwiak, Gospodarz jednej z najbardziej aktywnych żeglarsko w Polsce miejscowości nadmorskich. Poczęstunek i puchary były zakończeniem  wyścigu. Dziwnów do niedawna prawie nie istniał na żeglarskiej mapie Polski, a teraz to żeglarska potęga - co roku mistrzostwa świata, w tym roku w Optymiście, mnóstwo imprez żeglarskich i kompletny brak miejsca w zatłoczonej Marinie Dziwnów.  W Dziwnowie najlepiej widać jak bardzo potrzebne były inwestycje w postaci marin.

W dniu 21 lipca nastąpiło przejście turystyczne do Mariny Kamień Pomorski oraz Wyścig o Błękitną Wstęgę Zalewu Kamieńskiego. Start do wyścigu o godz. 14.00 odbył się przy wietrze  2-3 stopni w skali Beauforta który podczas wyścigu zdecydowanie wzmagał się, aby podczas przekraczania linii mety przez jachty z grupy open przekształcić się w biały szkwał o sile 8 stopni w skali Beauforta. Awarii nie było, ale niespodziewanych manewrów było wiele, przejście linii mety okazało się nadzwyczaj trudne. Po wyścigu o godzinie 18.00 odbyło się uroczyste nadanie imienia kpt. Zdzisława Michalskiego Marinie Kamień Pomorski. Po uroczystości nadania imienia o godz. 19.00 odbyło się wręczenie Błękitnej Wstęgi dla zwycięskiej  załogi „Bryzy 33” z kpt. Jackiem Romanowskim.

W środę 22 lipca odbył się turystyczny etap piękną rzeka Dziwną do Wolina. A większe jachty, które nie zmieściły się pod mostem w Wolinie przepłynęły przez Zatokę Pomorską, Świnoujście i Zalew Szczeciński także do Wolina. Przejście większych  jachtów pod mostem na dużym przechyle było nadzwyczaj emocjonujące, a przyjęcie żeglarzy prze Gospodarzy Wolina jak zawsze bardzo sympatyczne i smaczne.

Czwartkowy, 23 lipca, piąty etap 51 Etapowych Regat Turystycznych z Wolina do Nowego Warpna odbył się przy pięknej, żeglarskiej pogodzie. Północno-zachodni wiatr o sile od 3 do 5 stopni w skali Beauforta zapewnił szybką żeglugę i już po 2 godzinach pierwsi zawodnicy byli na mecie.

O godzinie 19.00 rozpoczęło się tradycyjne spotkanie żeglarzy z Gospodarzami Gminy Nowe Warpna i Mariny Nowe Warpno. Zastępca Burmistrza Nowego Warpna Mirosław Tokarski wręczył puchary i zaprosił żeglarzy na poczęstunek. Warto zauważyć skuteczne działanie Gospodarzy Gminy i Mariny. Marina został zmodernizowana, ma doprowadzone media do pomostów, tawernę, sanitariaty. Z Mariny do miasta jeden krok, a to wyjątkowo urokliwe miasteczko. Ponadto jest to port położony tuż obok granicy i do Niemiec bardzo blisko. Doskonałe miejsce do stałego postoju i startu na wody niemieckie i dalej. Ponadto nie ma tu korków na drogach dojazdowych, stałego problemu na drodze do Świnoujścia.

24 lipca, piątek, to tradycyjny wyścig o „Błękitną Wstęgę Zalewu Szczecińskiego” z Nowego Warpna do Stepnicy. Początkowo zupełna flauta, ale odważnym szczęście sprzyja i północno wschodni wiatr o sile 2 do 3 w skali Beauforta zapewnił dobre warunki do regat.

W klasyfikacji o „Błękitną Wstęgę Zalewu Szczecińskiego”  zwyciężył kpt. Marcin Mrówczyński na „Antidotum”. Za nim przypłynęli kpt. Krzysztof Krygier na „Bluefinie II” i kpt. Jack Romanowski na „Bryzie Sport”.

25 lipca, sobota, to czas ostatniego wyścigu 51 Etapowych Regat Turystycznych na Roztoce Odrzańskiej. Korzystny południowo – zachodni wiatr o sile 2 do 3 stopni w skali Beauforta zapewnił dobre warunki do końcowego wyścigu.

26 lipca. o godz. 11.00 odbyło się uroczyste zakończenie 51 Etapowych Regat Turystycznych w Porcie Rybackim w Trzebieży. Prezes ZOZŻ Zbigniew Zalewski, Wiceprezes ZOZŻ Zbigniew Jagniątkowski oraz Burmistrz Polic Władysław Diakun rozdali mnóstwo pucharów i innych nagród. Specjalne nagrody otrzymały także dzieci, było ich 24 wśród 180 żeglarzy regat na 61 jachtach. Nagrodę Fair Play Dyrektora Urzędu Morskiego w Szczecinie otrzymał kpt. Piotr Biernat z jachtu „Pito” za akcję ratownicza przy wejściu do Trzebieży.

 W poszczególnych kategoriach 51 ERT zwyciężyli:

Grupa I ORC kpt. Marcin Mrówczyński na „Antidotum”

Grupa II ORC kpt. Krzysztof Krygier na „Bluefinie II”

Grupa I KWR kpt. kpt. Marcin Mrówczyński na „Antidotum”

Grupa II KWR kpt. Andrzej Sokołowski na „Orsonie”

Grupa III KWR kpt. Krzysztof Krygier na „Bluefinie II”

Grupa I OPEN kpt. Robert Kępczyński na „Tondzie”

Grupa II OPEN kpt. Mirosław Wójcik na „Bellatrix”

Wkrótce na www.regaty-unityline.pl w dziale media będzie komplet fotografii z 51 Etapowych Regat Turystycznych - fotografie Michała Korneszczuka oraz Joanny Miklaszewskiej - Sierakowskiej. Zapraszam do oglądania. Będzie też tam w dziale Etapowe Regaty Turystyczne komplet informacji i wyników. Załączam wyniki końcowe 51 ERT. Nasza wspaniała, żeglarska, wakacyjna przygoda w 51 Etapowych Regatach Turystycznych dobiegła końca.

W imieniu żeglarzy i własnym dziękuję Gospodarzom Miast i Gmin: Polic, Świnoujścia, Dziwnowa, Kamienia Pomorskiego, Wolina, Nowego Warpna i  Stepnicy za sympatyczne przyjęcie i pokazanie żeglarzom z całej Polski  jaki piękny akwen jest do wykorzystania. Zapraszamy uczestników naszych regat także poza regatami. Nowe piękne mariny czekają na Was.

Przesyłam pozdrowienia. Piotr Stelmarczyk

Wyniki końcowe KWR  >>>

Wyniki końcowe  OPEN  >>>

Wyniki końcowe ORC  >>>

 

 

 

Bieżąca informacja z przebiegu regat

 

informacja  z dn. 25 lipca 2015

„Błękitna Wstęga Zalewu Szczecińskiego”  dla „Antidotum”

24 lipca, piątek, to tradycyjny wyścig o „Błękitną Wstęgę Zalewu Szczecińskiego” z Nowego Warpna do Stepnicy. Początkowo zupełna flauta, ale odważnym szczęście sprzyja i północno wschodni wiatr o sile 2 do 3 w skali Beauforta zapewnił dobre warunki do regat.

W klasyfikacji   o  „Błękitną Wstęgę Zalewu Szczecińskiego”  zwyciężył kpt. Marcin Mrówczyński na „Antidotum”. Za nim przypłynęli kpt. Krzysztof Krygier na „Bluefinie II” i kpt. Jack Romanowski na „Bryzie Sport”.

W poszczególnych kategoriach zwyciężyli:

Grupa I ORC kpt. Marcin Mrówczyński na „Antidotum”

Grupa II ORC kpt. Krzysztof Krygier na „Bluefinie II”

Grupa I KWR kpt. kpt. Marcin Mrówczyński na „Antidotum”

Grupa II KWR kpt. Andrzej Sokołowski na „Orsonie”

Grupa III KWR kpt. Krzysztof Krygier na „Bluefinie II”

Grupa I OPEN kpt. Adam Bąk na „Dallii”

Grupa II OPEN kpt. Robert Kępczyński na „Tondzie”

25 lipca, sobota, to czas ostatniego wyścigu 51 Etapowych Regat Turystycznych na Roztoce Odrzańskiej. Korzystny południowo – zachodni wiatr o sile 2 do 3 stopni w skali Beauforta zapewnił dobre warunki do końcowego wyścigu.

W poszczególnych kategoriach zwyciężyli:

Grupa I ORC kpt. Marcin Mrówczyński na „Antidotum”

Grupa II ORC kpt. Krzysztof Krygier na „Bluefinie II”

Grupa I KWR kpt. kpt. Marcin Mrówczyński na „Antidotum”

Grupa II KWR kpt. Radosław Okiński na „Xante”

Grupa III KWR kpt. Krzysztof Krygier na „Bluefinie II” 

Grupa I OPEN kpt. Mirosław Wójcik na „Bellatrix”

Grupa II OPEN kpt. Patryk Białkowski na „Bacarze”

Jutro, 26 lipca. O godz. 11.00 uroczyste zakończenie 51 Etapowych Regat Turystycznych w Porcie Rybackim w Trzebieży.

Wkrótce na www.regaty-unityline.pl w dziale media będzie komplet fotografii z 51 Etapowych Regat Turystycznych - fotografie Michała Korneszczuka oraz Joanny Miklaszewskiej - Sierakowskiej. Zapraszam do oglądania. Będzie też tam w dziale Etapowe Regaty Turystyczne komplet informacji i wyników. Wyniki nieoficjalne 51 ERT już są do wglądu i wniesienia ewentualnych uwag na jachcie "Camelot". Jutro staną się wynikami oficjalnymi i ostatecznymi. Nasza wspaniała, żeglarska, wakacyjna przygoda w 51 Etapowych Regatach Turystycznych dobiega końca. Przesyłam pozdrowienia. Piotr Stelmarczyk

Wyniki wyścig VI KWR  >>>

Wyniki wyścig VI  OPEN  >>>

Wyniki wyścig VI  ORC  >>>

Wyniki wyścig VII KWR  >>>

Wyniki wyścig VII  OPEN  >>>

Wyniki wyścig VII  ORC  >>>

Wyniki BLEknita Wstęga Bałtyku  >>>

 

 

informacja  z dn. 23 lipca 2015

Z silnym wiatrem do Nowego Warpna

Czwartkowy, 23 lipca, piąty etap 51 Etapowych Regat Turystycznych z Wolina do Nowego Warpna odbył się przy pięknej, żeglarskiej pogodzie. Północno-zachodni wiatr o sile od 3 do 5 stopni w skali Beauforta zapewnił szybką żeglugę i już po 2 godzinach pierwsi zawodnicy byli na mecie.

W poszczególnych grupach Puchary Burmistrza Nowego Warpna zdobyli:

w grupie I ORC kpt. Jacek Romanowski na "Bryzie 33"

w grupie II ORC kpt. Krzysztof Krygier na "Bluefin II"

w grupie I KWR kpt. Piotr Zorga na "Agrado"

w grupie II KWR kpt. Walerian Zegzdryn na "Scooby Doo"

w grupie III KWR kpt. Krzysztof Krygier na "Bluefin II"

w grupie I OPEN kpt. Miroslaw Wójcik na "Bellatrix"

w grupie II OPEN kpt. Piotr Białkowski na "Bacara"

O godzinie 19.00 rozpoczęło się tradycyjne spotkanie żeglarzy z Gospodarzami Gminy Nowe Warpna i Mariny Nowe Warpno. Zastępca Burmistrza Nowego Warpna Mirosław Tokarski wręczył puchary i zaprosił żeglarzy na poczęstunek. Warto zauważyć skuteczne działanie Gospodarzy Gminy i Mariny. Marina został zmodernizowana, ma doprowadzone media do pomostów, tawernę, sanitariaty. Z Mariny do miasta jeden krok, a to wyjątkowo urokliwe miasteczko. Ponadto jest to port położony tuż obok granicy i do Niemiec bardzo blisko. Doskonałe miejsce do stałego postoju i startu na wody niemieckie i dalej. Ponadto nie ma tu korków na drogach dojazdowych, stałego problemu na drodze do Świnoujścia.

Piotr Stelmarczyk, 23.07.2015. 

Wyniki wyścig V KWR  >>>

Wyniki wyścig V  ORC CLUB  >>>

Wyniki wyścig V OPEN  >>>

 

  Przejście jachtów pod mostem w Wolinie

 

informacja  z dn. 21 lipca 2015

Biały szkwał na mecie wyścigu po Zalewie Kamieńskim

Wtorek 21 lipca, to tradycyjny Wyścig o Błękitną Wstęgę Zalewu Kamieńskiego.  Start do wyścigu o godz. 14.00 odbył się przy wietrze          2-3 stopni w skali Beauforta który podczas wyścigu zdecydowanie wzmagał się, aby podczas przekraczania linii mety przez jachty z grupy open przekształcić się w biały szkwał 8 stopni w skali Beauforta. Awarii nie było, ale niespodziewanych manewrów było wiele, przejście linii mety okazało się nadzwyczaj trudne.

W poszczególnych grupach zwyciężyli:

W grupie I ORC kpt. Marcin Mrówczyński jacht  „Antidotum”

W grupie II ORC kpt. Krzysztof Krygier jacht „Bluefin II”

W grupie I KWR kpt. Marcin Mrówczyński jacht  „Antidotum”

W grupie II KWR kpt. Bronisław Zimnicki jacht „Lively”

W grupie III KWR kpt. Krzysztof Krygier jacht „Bluefin II”

W grupie I OPEN kpt. Mirosław Wójcik jacht „Bellatrix”

W grupie II OPEN kpt. Robert Kępczyński jacht „Tonda”

Po wyścigu o godzinie 18.00 odbyło się uroczyste nadanie imienia kpt. Zdzisława Michalskiego Marinie Kamień Pomorski. Otwarcie wystawy pamiątek po kapitanie Michalskim jest planowane we wtorek 21 lipca na godzinę 14.30. Kulmin

Po uroczystości nadania imienia o godz. 19.00 odbyło się wręczenie Błękitnej Wstęgi dla zwycięskiej  załogi „Bryzy 33” z kpt. Jackiem Romanowskim.

Trzy puchary lodami dla pierwszych trzech załóg otrzymały: „Bryza 33 z kpt. Jackiem Romanowskim,  „Antidotum” z kpt. Marcinem Mrówczyńskim ‘  „Hadron” z kpt. Piotrem Parzym.

W środę 22 lipca turystyczny etap piękną rzeka Dziwną do Wolina. A większe jachty, które nie zmieszczą się pod mostem w Wolinie przepłyną przez Zatokę Pomorską, Świnoujście i Zalew Szczeciński także do Wolina.

Piotr Stelmarczyk, 22.07.2015.

Wyniki wyścig IV KWR  >>>

Wyniki wyścig IV  OPEN  >>>

Wyniki wyścig IV  ORC CLUB  >>>

Wyniki wyścig po IV KWR  >>>

Wyniki wyścig po IV  OPEN  >>>

Wyniki wyścig III  ORC CLUB  >>>

Wyniki wyścig  ORC A po IV  >>>

Wyniki wyścig  ORC B po IV  >>>

 

 

informacja  z dn. 20 lipca 2015

Dynamiczny morski etap 51 Etapowych Regat Turystycznych

Poniedziałkowy, 20 lipca, etap regat to morski wyścig Świnoujście – Dziwnów. W roku 2014 nie odbył się ze względu na zbyt silny wiatr oraz trudne warunki w wejściu do Portu Dziwnów. Również w bieżącym roku wiatr nam się rozhulał i pustoszył całą Polskę. Prognozy zapowiadały silne wiatry do 8 stopni w skali Beauforta. Stąd tez decyzja startu o godzinie 15.00 była poprzedzona dokładnym rozeznaniem faktycznej sytuacji na trasie regat. Zasadniczą osobą w tych ustaleniach była Pani Kapitan Portu Dziwnów Edyta Miśkowiec- Trawniczek. Informacje Pani Kapitan uspokoiły organizatora i Sędziego Głównego i wyścig wystartował. Pierwsi żeglarze wykorzystali dokładnie  koniunkturę resztki silnego wiatru zachodniego rzędu 4 stopni  w skali Beauforta, ale wolniejsze trafiły na zdecydowanie słabe wiatry. Stąd duża rozpiętość czasowa miedzy pierwszymi, którzy linię mety przepłynęli około godziny 17-tej i ostatnimi płynącymi przez metę po godzinie 20-tej.

Na wszystkich czekał Burmistrz Dziwnowa Grzegorz Jóźwiak, Gospodarz jednej z najbardziej aktywnych żeglarsko w Polsce miejscowości nadmorskich. Poczęstunek i puchary były zakończeniem dzisiejszego wyścigu.

W poszczególnych grupach zwyciężyli:

Grupa I ORC kpt. Marcin Mrówczyński jacht „Antidotum”

Grupa II ORC kpt. Krzysztof Krygier jacht  „Bluefin II”

Grupa I KWR kpt. Marcin Mrówczyński jacht „Antidotum”

Grupa II KWR kpt. Bronisław Zimnicki jacht „Lively”

Grup III KWR kpt. Krzysztof Krygier jacht  „Bluefin II”

Grup I Open kpt. Janusz Skrzecz jacht „Guesswork”

Grupa II Open kpt. Marek Piotrowski jacht „Drom”

Jutro przejście turystyczne do Mariny Kamień Pomorski oraz Wyścig o Błękitną Wstęgę Zalewu Kamieńskiego Żeglarze wezmą także udział w historycznej uroczystości nadania Marinie Kamień Pomorski imienia znakomitego żeglarza  Zdzisława Michalskiego.

Załączam wyniki oraz fotografie Michała Korneszczuka.  

Piotr Stelmarczyk, 21.07.2015.

Wyniki wyścig III KWR  >>>

Wyniki wyścig III  OPEN  >>>

Wyniki wyścig III  ORC CLUB  >>>

 

 

 

informacja  z dn. 19 lipca 2015

Wyścig w deszczu o Puchar Prezydenta Świnoujścia

 W dniu 19 lipca odbył się  wyścig 51 Etapowych Regat Turystycznych na redzie Portu Świnoujście. Trasa 8 została ustawiona blisko plaży aby było to ciekawe morskie widowisko dla wakacyjnych gości miasta. Dzisiejsza aura była wyjątkowo mało wakacyjna, deszcz, chłodno, ale wiatr dopisał, wiało do 4 stopni w skali Beauforta z północy i północnego wschodu. Jacht "Chybotek" stracił  ster i został odholowany do portu przez "Camelota". 

 O godz. 18.00 Dyrektor Ośrodka Sportu i Rekreacji "Wyspiarz" w Świnoujściu, Gospodarz Portu Jachtowego, Pan Mariusz Fryska,  w imieniu Prezydenta Janusza Żmurkiewicza wręczył Puchary Prezydenta Miasta Świnoujście:

 - w grupie ORC kpt. Krzysztof Krygier   jacht Bluefin II

 - w grupie I, II KWR kpt.  Marcin Mrówczyński     jacht Antidotum

 - w grupie III KWR kpt. Krzysztof Krygier    jacht Bluefin II

 - w grupie I OPEN kpt. Mirosław Wójcik   jacht Bellatrix

 - w grupie II OPEN kpt.   Robert Kępczyński     jacht Tonda

Znakomite umiejętności żeglarskie prezentuje kpt. Krzysztof Krygier, który żegluje samotnie. Krzysztof jako organizator Baltic  Polonez Cup Race 2015 jest też jednym ze zdobywców Pucharu Poloneza i ważnym konkurentem do zwycięstwa w tegorocznej edycji tych regat. Wśród jachtów załogowych od dawna przoduje załoga kpt. Marcina Mówczyńskiego na "Antidotum"

Załączam wyniki oraz fotografie Michała Korneszczuka, który jako przedstawiciel firmy Pantaenius Ubezpieczenia Jachtów asekuruje nasze regaty na motorówce "Ligea" oraz pomagając w organizacji regat.

Jurto płyniemy do Dziwnowa. Dziwnów do niedawna prawie nie istniał na żeglarskiej mapie Polski, a teraz to żeglarska potęga - co roku mistrzostwa świata, w tym roku w Optymiście, mnóstwo imprez żeglarskich i kompletny brak miejsca w Marinie Dziwnów.  Ale jakoś musimy miejsce do postoju znaleźć aby odebrać kolejne puchary i skorzystać z poczęstunku przygotowanego przez Gospodarzy Dziwnowa.

Piotr Stelmarczyk, 19.07.2015. 

Wyniki wyścig II KWR  >>>

Wyniki wyścig II OPEN  >>>

Wyniki wyścig II ORC CLUB  >>>

 

 

 

 

informacja  z dn. 18 lipca 2015

W dniu 16 lipca odbyło się uroczyste rozpoczęcie 51 Etapowych Regat Turystycznych. Burmistrz Polic Władysław Diakun oraz Wiceprezes Zachodniopomorskiego Okręgowego Związku Żeglarskiego Zbigniew Jagniątkowski powitali żeglarzy, życzyli udanej imprezy a Zbigniew Jagniątkowski ogłosił regaty za rozpoczęte. Dzisiejszy wyścig odbył się na trasie  Trzebież - rejon Zalewu Szczecińskiego w pobliżu wejścia do Kanału Piastowskiego. Po początkowym słabym wietrze nastąpił silny wiatr rzędu do 5 stopni w skali Beauforta wiatr z północy i północnego zachodu. Wyniki w załączonych tabelach.   Przesyłam także fotografie Michała Korneszczuka. Przesyłam pozdrowienia. Piotr Stelmarczyk

Wyniki wyścig I KWR  >>>

Wyniki wyścig I OPEN  >>>

Wyniki wyścig I ORC CLUB  >>>

 

 

 Harmonogram 51. Etapowych Regat Turystycznych

 

SOBOTA 18 LIPCA 2015

godz. 10:00 – uroczyste otwarcie regat w COŻ PZŻ w Trzebieży

godz. 11:30 – start do I wyścigu na trasie Trzebież – Świnoujście

NIEDZIELA 19 LIPCA 2015

godz. 08.00 odprawa kapitanów

godz. 10:00   start do II wyścigu o Błękitną Wstęgę Zatoki Pomorskiej na trasie Świnoujście -  Świnoujście

godz. 19:00   spotkanie żeglarskie organizowane  przez Miasto Świnoujście

PONIEDZIAŁEK 20 LIPCA 2015

godz. 08.00 odprawa kapitanów

godz. 10:00 – start do III  wyścigu na trasie Świnoujście – Dziwnów, Wyścig o Puchar Mikołajka Nadmorskiego

godz. 19:00 – spotkanie żeglarskie organizowane  przez Miasto  Dziwnów

WTOREK 21 LIPCA 2015

godz. 08.00 odprawa kapitanów

godz.10.00  przejście do Mariny Kamień Pomorski

godz. 14:00 -  start do IV wyścigu na trasie  Kamień Pomorski – Kamień Pomorski o  Puchar Zalewu Kamieńskiego

godz. 19:00 - spotkanie żeglarskie organizowane  przez Miasto  Kamień Pomorski

ŚRODA 22 LIPCA 2015

 godz. 08.00 odprawa kapitanów

godz. 10:00 - 16:00 przejście do Wolina

godz. 19:00 - spotkanie żeglarskie organizowane przez  przez Miasto i Gminę Wolin

CZWARTEK  23 LIPCA 2015

godz. 08.00 odprawa kapitanów

godz. 10:00 – start do V  wyścigu na trasie Wolin - Nowe Warpno

godz. 19:00 -  spotkanie żeglarskie organizowane przez Miasto Nowe Warpno         

PIĄTEK  24  LIPCA 2015

godz. 08.00 odprawa kapitanów

godz. 10:00  - start do VI wyścigu na trasie Nowe Warpno – Stepnica oraz  wyścigu o Błękitną Wstęgę Zalewu Szczecińskiego

godz. 19:00  -  spotkanie żeglarskie organizowane przez  Miasto i Gminę Stepnica

SOBOTA   25 LIPCA 2015

godz. 08.00 odprawa kapitanów

godz. 10:00 - start do VII wyścigu na  trasie Stepnica - Trzebież

godz. 19:00 - spotkanie żeglarskie organizowane  przez Gminę Police 

NIEDZIELA  26 LIPCA 2015

godz. 11:00 – wręczenie nagród i uroczyste zakończenie regat w Trzebieży

Zawiadomienie o 51 Etapowych Regatach Turystycznych     >>>

Instrukcja Żeglugi >>>

Załącznik >>>

 

 

Zobacz 50 Regaty Turystyczne 2014  >>>